• Русский
 • Українська

10 точних фактів про наркотики

 

Те, чого можуть не знати ваші друзі

Правда чи брехня?

 1. Існують погані й хороші наркотики…
 2. Деякі наркотики не шкодять вашому розуму…
 3. Ніто не знає, що змушує людей вживати наркотики…
 4. До більшості наркотиків не звикають…
 5. Алкоголь не є наркотиком…
 6. Марихуана не шкідлива…
 7. Екстазі безпечніший за інші наркотики…
 8. Наркотики сприяють творчості…
 9. Наркотики посилюють сексуальність…
 10. Наркотики утримуються в організмі один рік…

Всі десять тверджень хибні!

Більша частина інформації, яку отримує людина про наркотики – неправда. Вона надходить від продавців наркотиків, або людей, які самі їх вживають. Компанії, що виробляють і рекламують медикаменти по TV, зацікавлені в їх масовому продажу й отриманні прибутку.

Так само продавці наркотиків завжди дають неправдиву інформацію про них. Люди, які вживають наркотики, часто вважають, що вони нешкідливі. Одного разу вони усвідомлюють, як вони помилялись, але вже надто пізно. Як правило, щоб скласти свою особисту думку про наркотики, необхідно знати, как вони діють і впливають на людину.

1. Будь-який наркотик – ОТРУТА.

Всі наркотики за своєю природою є отрутами. Їх дія на вас залежить від вжитої кількості. Невелика кількість стимулює (активізує людину), а більша кількість – загальмовує (тягне до сну). Ще більша кількість діє як отрута й може вбити вас.

Це правда про БУДЬ-ЯКИЙ наркотик. Просто вся справа в кількості. Кофеїн – це наркотик. Возьмемо його для прикладу. Дві чи три чашки кави змушують людину збадьоритися. Десять чашек, можливо, змусять людину заснути. Сто чашек кави можут убити її.

2. Всі наркотики впливають на розум

Коли людина думає про що-небудь, вона користується картинками зі своєї пам'яті. Таку «розумову картинку» легко побачити самому. Якщо ви заплющите очі на кілька секунд і подумаєте про кішку, то побачите зображення кішки. Розум записує кожну секунду 25 картинок і зберігає їх надалі для вирішення життєвих проблем.

Зазвичай коли людина згадує що-небудь, інформація надходить до неї з картинок розуму дуже швидко.

Але наркотики затуманюють ці картинки, вони роблять їх беззмістовними й розпливчастими, утворюють «порожнини» в розумі.

Коли людина намагається отримати інформацію з цієї мутної маси, їй це не вдається. Наркотики роблять людину загальмованою та дурною. Це призводить до невдач у житті. Коли вона переживає невдачі в житті, чого ж вона тоді захоче? НАРКОТИКИ!

3. Люди вживають наркотики, щоби позбавитись від неприємних відчуттів.

Ті, хто вживають наркотики, намагаються позбавитися від болю або небажаних станів, включаючи нудьгу. Щоби зрозуміти, чому людина вживає наркотики, необхідно знати, що з нею або з ним було не так до початку їх вживання.

Можливо, це була проблема зі здоров'ям, що супроводжувалася болем.

Можливо, їй хотілося відчути себе щасливішим.

Або, можливо, їй було просто нудно.

Наркотики – це тимчасове позбавлення від небажаних відчуттів. Щоб знайти справжнє рішення, людині необхідно знайти першопричину.

4. Коли дія наркотика скінчиться, людина захоче ще.

Коли дія бкдь-якого наркотика минає, біль або неприємне відчуття повертаються з більшою силою, ніж раніше.

Якщо у когось була проблема, яка змушувала його вживати наркотики… скажімо, він «надто нервував», щоб заговорити з ким-небудь на вечірці…

Коли дія наркотика минула, відчуття нервозності стало сильніше, ніж до того… і йому захотілося ЩЕ наркотика, щоб заспокоїтися.

Проблема спілкування з людьми не зникне доти, доки він не подолає свою сором'язливість і не ЗМОЖЕ спілкуватися з людьми, чи то з наркотиками, чи без них.

5. Алкоголь – найрозповсюдженіший наркотик.

Алкоголь - це наркотик. Як і будь-який інший наркотик, він отруює організм.

Подібно до інших наркотиків, алкоголь спалює вітаміни у вашому організмі, й ви почуваєтесь утомленим або ворим після  того як вживали його. Це причина «похмілля». Організму потрібні вітаміни, щоб жити. Якщо ти вживаєш нездорову їжу, ти можеш не отримати необхідні вітаміни. Це може стати причиною втоми чи хвороби. Щоразу, коли ти вживаєш наркотики, вони спалюють деякі вітаміни в твоєму тілі. Якщо ти вжив наркотик у достатньо великій кількості, пізніше ти почуватимеш себе погано або захворієш. Що станеться, якщо ти будеш продовжувати вживати наркотики, щоб почуватися краще, але щоразу наркотики будуть спалювати вітаміни? Ситуація ПОГІРШИТЬСЯ.

6. Марихуана пошкоджує легені, нерви й мозок.

У димі марихуани міститься 400 хімікатів, 60 з яких збільшують ризик заворіти на рак. Ці елементи залишаються в організмі на роки. Марихуана містить нейротоксин (отруту, що діє на мозок і нерви).

Коли хтось курить марихуану, відбувається ось що: перше – дуже швидко спалюються вітаміни та мінерали в тілі людини; друге – нервы людини "німіють".

Щоразу вона курить більше, оскільки не почувається досить добре й щоразу, коли дія наркотика закінчується, вона почувається трохи гірше, ніж до цього.

Врешті-решт ті, хто курять марихуану, не хочуть наркотик… їм НЕОБХІДНИЙ наркотик, щоб заглушити небажані відчуття в тілі, викликані його вживанням. Їхнє тіло не встигає отримати достатньо вітамінів, у такій кількості, в якій вони знищуються наркотиком.

7. Екстазі – один із найнебезпечніших наркотиків.

Дослідження показали, що екстазі дуже серйозно й на тривалий час ушкоджує нервову систему. Нещодавно у спеціальній передачі на MTV обговорювалися випадки ушкодження головного мозку й навіть утворення в ньому дір. І було сказано, що це було спричинене вживанням екстазі. Екстазі – це «галюциноген» (наркотик, який діє на розум таким чином, що людина бачить або віддчуває щось, чого не відбувається насправді). Галюциногени – це одні з найбільш небезпечних наркотиків.

Галюциногени перемішують картинки в розумі людини. Людина може відчути страх або сум, які у нього були в минулому, й залишатиметься такою, навіть не освідомлюючи цього. Результатом цього може бути постійне відчуття страху, поганий настрій або інші почуття, які не мають нічого спільного з тим, що відбувається в реальності.

8. Наркотики заважають творчості.

Існує шкала емоцій, якою люди переміщуються вгору і вниз протягом життя.

Припустімо, дівчині сумно. Вона курить «травичку» (марихуану), під впливом наркотика нерви німіють, її «піднімає» до стану оманливого щастя. Це фальшивка, бо що відюувається, коли дія наркотика закінчується? Вона почуває себе так погано, що їй геть усе стає нецікавим. Коли вона знову підніметься по шкалі емоцій, вона опиниться трохи нижче того стану, в якому була до вживання наркотика.

Так людина рухається все нижче й нижче по шкалі, почувається все менш щасливим і з часом втрачає здатність творити.

9. Наркотики приглушують усі ваші відчуття.

Оскільки наркотики «заморожують» нервову систему, вони стають для людини єдиним способом, який може позбавити від небажаних відчуттів болю, суму, нудьги або страху. Іноді, в критичних ситуаціях, наркотики необхідні для того, щоб зробити хірургічну операцію або знеболити потерпілого від нещасного випадку. Але наркотики блокують УСІ відчуття й почуття. Зрештою, будь-яке відчуття стає важчим для сприйняття. Це стосується й сексуальних відчуттів. Людина почувається менш активною й може поводитися так, ніби не переймається ніким і ничим з того, що відбувається довкола.

Окрім іншого, наркотики впливають на людину так, що він стає менш здатним сприймати оточуюче, він стає більш повільним, загальмовуються мисленнєві процеси й реакція. Таким чином, якщо він вживає наркотики, можуть статися нещасні випадки й інші небезпечні ситуації. Часто людина не помічає змін, які з ним відбуваються, навіть якщо інші люди говорять йому про це.

10. Наркотики утримуються в організмі роками після вживання.

Більшість наркотиків відкладаються в жирах організму й можуть залишатися там роками. Ось як це відбувається. Наркотики легко змішуються з жирами организму. Жири розташовані близько до вени й коли наркотики проходять по ній, жир притягує їх як магніт.

У цьому полягає проблема: коли людина працює, займається фізичними вправами або туризмом… жири спалюются, й мізерна кількість наркотика потрапляє знову до вени. Виходить, що людина знову спробувала «трішечки» наркотика.

Що відбувається, коли ти куштуєш крупинку цукру? Тобі хочеться більше! Що ж відбувається, коли людина отримує знову трохи того ж наркотика? Вона хоче БІЛЬШЕ! Таким чином, ви можете хотіти наркотиків навіть через багато років після того, як ви їх вживали.

Перевод с русского. (с) "10 точных фактов, которые ваши друзья могут не знать о наркотиках", 2005, Narconon International. Все права защищены.